Filed Under (Słowniczek marketingu i PR) by SupremumSEO on 23-07-2015

Dlaczego warto inwestować w organizację eventów firmowych?

Do niedawna eventy firmowe kojarzone były wyłącznie z dużymi przedsiębiorstwami, działającymi zazwyczaj na ogólnokrajowym lub międzynarodowym rynku. Obecnie ta tendencja ulega zmianie, ponieważ na tego typu działalność promocyjną decydują się również średniej wielkości przedsiębiorstwa. Przyczyną takich działań jest coraz większe nasycenie klientów i konsumentów agresywnym przekazem marketingowym w mediach.

Po prostu eventy są nową drogą dotarcia do klienta. Powodują również wzrost świadomości odnośnie marki lub produktu, którego event dotyczy.

Ponadto organizacja tego typu imprez pozwala na uzyskanie informacji zwrotnej od konsumentów odnośnie ich preferencji. Z oczywistych względów warto pamiętać o doborze atrakcji pod kątem profilu potencjalnego uczestnika takiego wydarzenia. Inaczej będzie wyglądał event zorganizowany przez lokalny browar, inaczej przez miejską instytucję kulturalną. Nie należy także zapomnieć o możliwości nagłośnienia takiego wydarzenia w mediach, co również stanowi dodatkową korzyść.

Firmowy event może również zostać zorganizowany dla inwestorów lub partnerów handlowych. Są to wydarzenia zamknięte, na które wstęp mają wyłącznie osoby zaproszone. Tego typu event pozwala na zacieśnienie współpracy pomiędzy obydwiema stronami, a także buduje u zaproszonych lojalność względem marki. Nie musi to być jakaś wystawna impreza w plenerze połączona ze sportami ekstremalnymi czy kilkudniowa wyprawa turystyczna. Czasami wystarczy zorganizować profesjonalne jednodniowe szkolenie w jakiejś dziedzinie związanej z działalnością firmy, żeby uznać tego typu wydarzenie za udane.

Ostatnia grupa firmowych eventów, nad którą warto się pochylić, dotyczy pracowników. W tym przypadku korzyści są oczywiste. Firmowe imprezy integrują oraz motywują pracowników, sprawiają również, że czują się oni docenieni. Dzięki tego typu wydarzeniom rośnie team spirit oraz poczucie identyfikacji pracowników z firmą, co z kolei bezpośrednio prowadzi do lepszych wyników firmy na rynku.

Decydując się na organizację firmowego eventu, warto powierzyć to zadanie sprawdzonej agencji. Dzięki temu będziecie mieli Państwo pewność, że impreza zostanie dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Doświadczenie w tym przypadku naprawdę procentuje, a Solpin może pochwalić się referencjami od licznych zadowolonych klientów. Zapewniamy szeroką ofertę dodatkowych atrakcji, na które, z racji regularnej współpracy, uzyskujemy bardzo korzystne rabaty.

solpin

Comments are closed.

CTA – skorzystaj z ofery

Skorzystaj z naszej oferty
Skontaktuj się
z nami!

email: biuro@solpin.pl
skype: solpinwroclaw
tel.: 600 509 073
Solpin - znajdź nas na Facebooku
Dołącz do nas na Facebooku