Filed Under (Słowniczek marketingu i PR) by SupremumSEO on 18-04-2018

Czy reklama radiowa jest jeszcze skuteczna?

Wielu reklamodawców uważa, że reklama internetowa jest obecnie jedyną skuteczną i opłacalną formą promocji. W końcu to właśnie w sieci najłatwiej tworzyć spersonalizowany przekaz. Statystyki przestrzegają jednak przed niezachwianą wiarą w to, że sieć ma dzisiaj wyłączność na reklamę. Warto zainteresować się formą przekazu, która w Polsce umożliwi dostęp do milionów potencjalnych klientów dziennie. Tym kanałem komunikacji jest właśnie radio.

Zasady tworzenia i planowania reklamy radiowej

Aż ok. 22 miliony Polaków codziennie słucha radiowych audycji w domu i podczas przerw w pracy. Radio nadal umila nam jazdę samochodem – rano, po południu i wieczorem. Reklama radiowa kieruje nas pod adres lokalnych przedsiębiorstw, które chcą dotrzeć do odbiorców znajdujących się na określonym obszarze. Jednak dla dużej skuteczności reklamy radiowej musimy zadbać o jej poszczególne elementy. Slogan lub piosenka reklamowa powinny być melodyjne i łatwe do zapamiętania – muszą to być dźwięki przyjemne dla ucha. Powtarzalność reklamy ma być regularna, jednak bez nadmiernej nachalności.

Reklama radiowa powinna być emitowana na antenie tego radia, którego tematyka odpowiada charakterystyce przekazu; jeśli kierujemy przekaz do określonej grupy wiekowej, to umieszczajmy naszą reklamę w stacji popularnej wśród tej grupy.

Poza tym reklama radiowa jest atrakcyjna pod względem kosztów emisji w porównaniu z innymi masowymi mediami. Z tego względu może być wykorzystywana również przez małe przedsiębiorstwa.

 


reklama-radiowa

Comments are closed.

CTA – skorzystaj z ofery

Skorzystaj z naszej oferty
Skontaktuj się
z nami!

email: biuro@solpin.pl
skype: solpinwroclaw
tel.: 600 509 073
Solpin - znajdź nas na Facebooku
Dołącz do nas na Facebooku